Kostiq: Asociacioni s’është Republikë Serbe brenda Kosovës (Video)

Kryetari i Komunës së Graçanicës, Vladeta Kostiq, ka deklaruar se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe (AKS) nuk do të jetë Republikë Serbe brenda Kosovës dhe nuk do të ketë funskion të tillë.

Ai thotë se pasi i përket këtij komuniteti serb sikurse serbët e tjerë do të dëshironte që një gjë e tillë të ishte e vërtetë, por nuk është ashtu siç po pretendon opozita në Kosovë, raporton Tribuna Channel

Ai ka thënë se pohimet e opozitës në Kosovë rreth AKS –së, po krijojë armiqësi mes shqiptarëve dhe serbëve.

Madje, ai ka bërë ftesë që një gjë e tillë mos të ndodh pasi që po krijohet një ambient i cili po krijon armiqësi mes të dyja vendeve.

Temat
LajmeVend

Të afërta