Juventusi e merr Andre Gomesin

Juventusi raportohet se ka arritur marrëveshje me Valencian për mesfushorin Andre Gomes

Sky Sport Italia raporton se Juve është takuar me agjentin Jorge Mendes dhe presidnetin e Valencias, Peter Lim.

Sipas spekulimeve, marrëveshja është arritur dhe lojtari do të kalojë për 35 milionë euro, plus bonuset te Juventusi.

Gomes ka qenë i lidhur edhe me një kalim te Napoli, por Juve bëri ofertën më ideale. /Telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta