Ja kur do të rinisin protestat në Maqedoni

Protestat kundër vendimit të Gjorgje Ivanovit kanë nisur që me datë 13 prill dhe sa duket nuk kanë ndërmend që të ndalen.

Lëvizja “Protestoj” ka komunikuar se për shkak të festave protestat do të nisin më 12 prill.

Pavarësisht të këtij vendimi nga ana e “Protestoj” qytetarët në rrjetet sociale kanë shprehur gatishmëri të protestojnë edhe gjatë festave.

Ditë më parë u shënua dita e 15 e protestave të cilat filluan më datë 12 prill dhe vazhduan pa ndërprerë që nga ora 18.00 përpara Prokurorisë Publike.

Bilanci i këtyre protestave ishte 12 të arrestuar dhe 6 të lënduar, 5 policë dhe një gazetar.

Temat
LajmeRajon

Të afërta