100 vite burg për grua që vrau foshnjen

Një grua në Colorado është dënuar me 100 vite burgim për vrasje në tentativë, pas prerjes së fetusit të një fëmije shtatë muajsh nga barku i një grua shtatzënë.

Dynel Lane u shpall fajtore nga një juri me akuzat se ajo është përpjekur për të vrarë Michelle Wilkins në mars të vitit 2015 në periferi të Denver të Longmont dhe u dënua edhe për ndërprerjen e paligjshme të shtatzënisë.

Foshnja, me emrin Aurora, nuk i ka mbijetuar sulmit, shkruan Independent, transmeton Indeksonline .

Gjykatësi Maria Berkenkotter ka thënë se dënimi ishte shfajësuar nëpërmjet brutalitetit të sulmit, të cilën ajo e përshkroi si kryerjen e një operacion me një thikë kuzhine.

Temat
BotëLajme

Të afërta