Nis seanca ndaj Azem Sylës

 

Ka filluar seanca dëgjimore ndaj ish-deputetit Azem Syla. Prokurori i rastit ka kërkuar një muaj paraburgim, megjithatë, i mbetet gjyqtarit të vendos.

Me kërkesën e prokurorit nuk është pajtuar avokati Tomë Gashi, i cili ka thënë para gazetarëve se pret që klienti i tij të mbrohet në liri.

Sipas Policisë, rreth orës 10:25 minuta, personi (A.S.) është paraqit në pikën kufitare Vermicë për të kaluar kufirin nga Shqipëria për në Kosovë, dhe i njëjti në bazë të urdhëresës është shoqëruar nga zyrtarët policor për procedura të mëtutjeshme.

Temat
LajmeVend

Të afërta