Gjasula drejt skuadrës së njohur gjermane

Jurgen Gjasula pritet të largohet nga skuadra aktuale Greuther Furth.

Jurgen Gjasula pritet të largohet nga skuadra aktuale Greuther Furth.

Mesfushori shqiptar nuk do të mund të inkuadrohet në Bundesligë me skuadrën e tij aktuale dhe po shikon një mundësi tjetër për të luajtur në elitën e futbollit gjerman.

Së fundmi mediat në Gjermani kanë raportuar se tiranasi ka biseduar me klubin e Nurnbergut.

Skuadra nga Bavaria është afër rikthimit në Bundesligë dhe synon të përforcohet me shqiptarin.

Gjasula është takuar me trajnerin e Nurnbergut dhe për këtë gjë mund të dënohet nga skuadra e tij aktuale Greuther Furth pasi takimi ka ndodhur pa lejen e klubit.

Kujtojmë që ish-anëtari i Baselit, St Gallenit e Duisburgut ka kontratë me Furthin deri në vitin 2017. /Telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta