Me kë e ka Yllka Kuqi, “Sa shumë dhemb dashnija”?

Pak orë para se të lansohet kënga dhe klipi i ri, bashkë me fotosesionin, merret vesh se autore e tekstit të këngës “Sa shumë dhemb” dashnija’ është vet këngëtarja Yllka Kuqi.

Yllka që deri më tash kryesisht për tekstet e këngëve të saj ka angazhuar emra të njohur të shkrimit, kësaj here këtë përgjegjësi ia ka ndarë ekskluzivisht vetës.

Telegrafi sjell edhe një pjesë, shkëputje të tekstit nga refreni i këngës që pritet të lansohet shpejt, e të cilin pra Yllka e ka shkruar vet: “Sa shumë dhemb dashnija, kur afër nuk je; Ma mirë hiq pa ty… se me ty prap vet…”.

Temat
Showbiz

Të afërta