Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Në dy ndeshje gjysmëfinale u shënua vetëm një gol, ndërsa spikatën portierit dhe mbrojtësit.

UEFA ka bërë publik formacionin e javës për dy ndeshjet e para. Në portë është Hart, ndërsa në mbrojtje janë Juanfran, Kompany, Pepe e Filipe Luis.

Mesfusha vjen me Casemiron, Fernandezin, Fernandihon dhe shënuesin e vetëm Saul.

Sulmi është i përbërë prej dyshes së Atletioc Madridit, Torres – Griemann.

Ndeshjet kthyese zhvillohen pas një jave.

formacioni-11

Temat
BotëSport

Të afërta