Xhevat Bislimi largohet nga NISMA, e quan koalicionin me AAK-në tinëzar

Njëri nga themeluesit e NISMA-s për Kosovën Xhevat Bislimi, sekretar për marrëdhënie me publikun i kësaj partie dhe njëherit ish-deputet I PDK-së ka dhënë dorëheqje nga subjekti i NISMA-së.

Bislimi përmes një statusi të publikuar në profilin e tij në Facebook ka treguar rreth arsyeve të largimit nga NISMA për Kosovën. Sipas tij drejtuesit e këtij subjekti politik e kanë shndërruar iniciativën e NISMA-së në një organizim komunal me karakteristika farefisnore. Ndërsa arsyeja më e fuqishme sipas tij ishte koalicioni me AAK-në dhe prishja e opozitës gjë kjo e cilësuar si “tinëzare” dhe e dëmshme.

Bislimi me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka treguar arsyet e largimit. Ai ka shtuar  se drejtuesit e këtij subjekti e kanë shndërruar iniciativën NISMA në një organizim komunal me karakteristika farefisnore.

Ky është postimi i plotë:

Xhevat Bislimi

Temat
LajmeVend

Të afërta