Gjatë pritjes së Erdoganit, presidentja kroate i lë të gjithë gojëhapur

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan e ka nisur sot vizitën në Kroaci. Ai është takuar fillimisht me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq.

Erdogan me bashkëshorten e tij ka arritur në rezidencën presidenciale kroate, ku është pritur nga Kolinda dhe Jakov Kitaroviq, transmeton Indeksonline.

Mediat kroate i kanë kushtuar rëndësi veshjes së presidentes së tyre.

“Kolinda kishte vendosur për kombinimin e fustanin bardhezi dhe një sako të zezë. Sytë pashmangshmen shkonin në drejtim të gjoksit të saj”, shkruajnë mediat kroate. /Indeksonline/

Grabar-Kitaroviq

Kolinda Erdogan

Temat
BotëLajme

Të afërta