Ambasadorja gjermane: Shpresoj që shumë shpejt t’ju uroj për vizat

Ambasadorja e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets sot ka marr pjesë në ceremoninë e themelimit të fondit kosovar për garanci kreditore.

Viets shfrytëzoi këtë rast që në fjalën e saj të flas edhe liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ajo para se të nis fjalimin e saj, tha se shpreson që shumë shpejt të jetë në atë pozitë ku do të uroj kosovarët për liberalizimin e vizave pasi që e din se kjo është tema më e rëndësishme për Kosovën aktualisht.

“Shpresoj që të vij këtu së shpejti dhe të ju uroj edhe për liberalizimin e vizave sepse e di që është në mendjen e secilit dhe çështja më e rëndësishme për Kosovën aktualisht”, ka thënë Viets.

Ndërkohë pikërisht sot kryeministri Mustafa do të udhëtoj për në Bruskel pasi që nesër do të takohet me presidentin e Komisionit Evropian, Juncker Jean-Claude Juncker e ku do të flitet edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën. /Zëri/

Temat
LajmeVend

Të afërta