Feronikelit i “buzëqeshë” titulli

Feronikeli i është afruar edhe më shumë mbrojtjes së titullit të kampionit, pas fitores 3:0 ndaj Istogut.

Gërbeshi, Zeka dhe Hoti i shënuan golat e fitores ndaj Istogut, skuadër e cila i afrohet edhe më shumë rënies nga elita pas kësaj humbje.

Rezultatet e gjiros së 27 në Raiffaisen Superligen e Kosovës janë këto:

Gjilani-Besa 0-0

Hajvalia-Vushtrria 4-1

Liria-Prishtina 1-0

Drenica-Drita 0-4

Feronikeli-Istogu 3-0

Llapi-Trepça 89 1-1

 

Temat
SportVend

Të afërta