Aktorja shqiptare e quan fashist Sali Berishën!

Aktorja e njohur Ema Andrea është shprehur kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, cili bëri thirrje në parlamentin shqiptar që qytetarët të armatosen kundër qeverisë së Edi Ramës.

Aktorja ka thënë se duhet ti vjen turp Sali Berishës, duke quajtur fashist dhe se e meriton të burgoset.

“Turp të kesh o Sali Berisha!! Po, po ky është mendimi im!! Uroj të ketë një ligj që të të dënojë për këtë thirrje dhe jo më 10 ditë pa të drejtë rroge siç bëhet gjithmonë!! Meriton një tallje masive!! Fashist!!”, shkruan Ema Andrea në llogarinë personale në Facebook.

 Shumë media kanë raportuar për këtë thirrje të ish-kryeministrit shqiptar, ndërsa ka pasur edhe regime brenda dhe jashtë Shqipërisë. /Telegrafi/
Temat
Showbiz

Të afërta