Van Haute i gjen zgjidhje krizës në Maqedoni

Eksperti belg, Piter Vanhoutte, që ishte ndërmjetësues në bisedimet për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos, lidhur me ngjarjet e fundit, ka pohuar se ka një zgjidhje të thjeshtë për daljen nga kriza.

“Z. president, zgjidhja është e thjeshtë. Më lejo të të ndihmoj: Shtype butonin “fshij” (delete) dhe të gjitha faljet do të zhduken”, ka shkruar Vanhautte.

Temat
LajmeRajon

Të afërta