Avni Ajeti cilëson Xhavit Halitin: “ti paske qen me shka se shkau “

Bashkëluftëtari i Ilir Konushevcit, Avni Ajeti, pas akuzave të Xhavit Halitit rreth përgatitjes së atentatit ndaj tij, ku e përmend planifikuesin me iniciale AA, i kundërpërgjigjet përmes rrjetit social, dhe në mes tjerash e cilëson me fjalë të rënda.

Ja dhe postimi i tij në FB:


image

Zona B Xhavit Haliti
22 .12 .2015

Ku thuhet se me vitin 2000 A. A gjoja se paskan deshte te hakmerren per shokun Ilir Konushevci .
Une A.A e kam degjuar me vemendje intervisten e Xh .Halitit pasi me tregune shum shoke e njerzë
Duke e analizur intervizten më pastaj del se Xh. H me etiketon mua Avni Ajetin sepse ne komunen e podujeves Ilir Konushefci bashkëlfutar tjerë me iniciale A.A nuk ka patur .
Nese une A .A i kundervihem Xh H . Se nese vertetë ka menuarë dhe ka bindjen se unë kam tentuarë që ta likujdojë ai sheh ënderra me sy qelē dhe ka aq shum frikë nga ngjarja e Ilir Konushefcit
Se Xh .H ështe nje ordiner i pakrahasuashum dhe se se ka qen dhe eshte i lidhur me sherbime sekrete te huja ket e pohon edhe vet dhe ngjarjet e me hersheme ne Shqipri pengesat gjat furnizimit me Armatim gjat kohes se luftes .
Nje ordiner qe me spaku i ka dhen luftës , dhe me se shumti i ka marre asajë eshte vet Xh H.
Me nje biografi aqe te erret sa qe ka treguare edhe me prostitucion e me shumē , nuk eshte e quditshme e qe edhe skenën politike Kosovare e ka be lëmesh t pa zgjidhur .
Dhe keti ordineri te paskrupullet unë i them se unë A. A deri me qlirim e kam mbajture pushken ne dore vetem kunder shkaut , por qe ti paske qen me shka se shkau atëher se paskam ditur fatkeqsishet
Shoket e mi të ngushtë kanë qen komandanet e tani heroi e ti sotē me thurje e ndërthurje je nje palaqo qe t urren populli je pasuruar me djersen e tij.
Unë A . A do t vdes me lavdin luftes , ajo lavdi qe me ka formēsue si komandant betejave dhe ashtu do t mbetem , e jo si ti skutave te Tiranes e shpive publike te zvicres o ti bubrrec i perhershem para veprave te mia .

 

Temat
LajmeVend

Të afërta