AAK dhe Nisma zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma kanë zyrtarizuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor.

Marrëveshja është nënshkruar nga dy liderët e partive Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Ndërsa pjesë e kësaj marrëveshje, nuk është lëvizja Vetëvendosje, edhe pse tash e sa kohë, tri këto parti veprojnë si opozitë e bashkuar.

12986996_1159616514063157_2457667615168397284_n 12998523_1159616530729822_8839524724458162533_n

Temat
LajmeVend

Të afërta