Statistikë që tregon madhështinë e Rashford dhe dobësinë e bashkëlojtarëve të tij

Marcus Rashford i ka dhënë epërsinë Manchester Unitedit ndaj Aston Villas.

Goli erdhi në minutën e 32-të pas një asistimi të bukur nga Antonio Valencia.

Ky ishte goli i tretë i sulmuesit anglez në pjesën e parë në Old Trafford që nga debutimi i tij.

 Kurse të gjithë lojtarët e tjerë të Unitedit ka shënuar vetëm tre gola në pjesën e parë këtë sezon.

Kjo është një statistikë që tregon më së miri se sa vendimtar ka qenë ai për Djajtë e Kuq./telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta