Vazhdojnë protestat në Shkup (Foto)

Protestuesit në Shkup kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr.

Protestuesit në Shkup kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr.

Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Paraprakisht, lideri i partisë Dinjiteti, Stojançe Angelov kërkoi nga njësitet speciale që të tërhiqen dhe ti lejojnë qytetarëve të shprehin të drejtën e protestës.

Tani për tani një turmat e protestuesve janë pranë Qeverisë./Zhurnal

Temat
LajmePërgjithshmeRajon

Të afërta