Pacino e De Niro ribashkohen për përvjetorin e 45’të të ‘The Godfather’ (Foto)

Pacino e De Niro ribashkohen për përvjetorin e 45'të të 'The Godfather' (Foto)

Ai është një nga filmat më mitikë të historisë së kinematografisë. Por Al Pacino ka zbuluar se mendonte që filmi ‘Kumbari’ (Godfather) do të ishte një dështim i vërtetë.
Al Pacino i është bashkuar kastit të protagonistëve të njohur, Robert de Niro dhe Diane Keating në 45-vjetorin filmit, në Tribeca Film Festival në Nju Jork.

Duke folur në Radio City Music Hall, aktori fitues i Oskarit pranoi se një skenë në veçanti e kishte bërë të ishte më shumë skeptik për suksesin e filmit – skenën e dasmës me Diane Keating – e cila u filmua me dritë artificiale, përcjell Shqip.

Pacino interpretoi rolin e Michael Corleone në të tre filmat e sagës së famshme, ndërsa De Niro luajti versionin e ri të babait të tij Vito në pjesën e dytë.

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....