Lëndohet Salah, Klopp zbulon sa do të mungojë ylli i Liverpoolit

Lajm i keq për tifozët e Liverpoolit.

Jurgen Klopp, ndihet i shqetësuar për gjendjen e Mohamed Salahut para ndeshjes të mërkurën në Ligën Premier.

Egjiptiani u zëvëndësua nga Klopp në minutën e 67-të në barazimin me Evertonin për shkak të një dëmtimi në kofshë.

“E nxorra Mohamed Salahun sepse ai ka pasur një problem në kofshë”.

“Më pas të gjithë thanë: ‘Si mund ta largoni atë’ dhe gjëra të tilla. Unë s’mund të dal dhe të them se ai është afër për t’u lënduar”.

“Për momentin nuk është i lënduar, por shpresoj ta kemi njxerrë me kohë nga loja”, u shpreh Klopp.

Temat
BotëSport

Të afërta