Këta janë 11 kandidatët për trajner të Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) në muajin korrik pritet ta zgjedh trajnerin e ri të Kombëtares shqiptare Ditëve të fundit është raportuar se Filippo Inzaghi dhe Robeto Carlos janë...

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) në muajin korrik pritet ta zgjedh trajnerin e ri të Kombëtares shqiptare

Ditëve të fundit është raportuar se Filippo Inzaghi dhe Robeto Carlos janë kandidat për ta marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare.

Por, mediat italiane raportojnë se ka edhe emra të tjerë, të cilët janë kandidatë potencialë për të marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare.

Në listën e gjatë shtohen emra si Delio Rossi, Christian Panucci, Martin Schmidt dhe Sami Hyypiä

Këta janë kandidatët për postin e trajnerit te Shqipëria

Walter Zenga

Alberto Zaccheroni,

Clarence Seedorf

Giancarlo Camolese

Filippo Inzaghi

Robeto Carlos

Bortolo Mutti

Delio Rossi

Martin Schmidt

Christian Panucci

Sami Hyypiä

Temat
RajonSport

Të afërta