Home Sport Botë Mustafi ka një dëshirë vështirë të realizueshme

Mustafi ka një dëshirë vështirë të realizueshme

0
Mustafi ka një dëshirë vështirë të realizueshme

Shkodran Mustafi ka një dëshirë, ta përfundojë sezonin pa humbje

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, po kalon një sezon fantastik në Premierligë. Këtë e tregojnë më së miri statistikat e “Topçinjve”, të cilët nuk dinë për humbje me mbrojtësin shqiptar në formacion, shkruan Sky Sport.

Ish mbrojtësi i Valencias, shpreson se do të vazhdojë kjo ecuri pozitive, edhe përkundër se e pranon që do të jetë shumë e vështirë në Premierligë.

“Shpresoj se do të vazhdoj me këto statistika deri në fund të sezonit”, tha ai për Sky Sports News.

“Do të jetë e vështirë, por duhet të shkojmë ndeshje pas ndeshje dhe do të tentoj gjithmonë të jam më të mirën, më pas rezultatet do të vinë”, shtoi më tej Mustafi.