Shtoni këta tre përbërës në kafe: Pas dy gllënjkave, dhjami do t’ju hiqet dhe metabolizmi do t’ju shpejtohet (Foto)

Nuk ka ndonjë dyshim se kafja është ndër pijet më të shijshme në mëngjes.

Brenda pak minutave pas konsumimit, ajo i rritë nivelet e energjisë dhe ju bën gati për pjesën tjetër të ditës.

Veç kësaj, ajo ngërthen në vete një sërë të mirash shëndetësore, siç është metabolizmi i shpejt dhe mbrojtja e shëndetit të zemrës

Sidoqoftë, pak njerëz e dinë se pijen e preferuar të mëngjesit shumë lehtë mund ta ktheni në heqës dhjami vetëm duke ia shtuar dy përbërësit më të zakonshëm: vajin e kokosit, selinon dhe mjaltën.

Pra, nëse ia shtoni këta përbërës kafesë, ju në mënyrë shumë të lehtë do t’i humbni kilet ekstra pa bërë ndonjë ndryshim drastik në stilin e jetës.

Përbërësit:

– Gjysmë gote mjaltë

– ¾ e gotës me vaj kokosi

– Një lugë gjelle selino

Përgatitja është shumë e lehtë, vetëm i përzieni të gjithë përbërësit dhe i vendosni në një tegëll para se t’i vendosni në frigorifer.

Një deri në dy lugë të këtij produkti ia shtoni çdo kafesë që e pini në mëngjes, vetëm e përzieni mirë dhe e shijoni atë

Temat
Shëndet

Të afërta