Ish miss Arizona zbulon edhe diçka tjetër tronditëse për Donald Trump

Ish miss Arizona, Tasha Dixon, ka thënë se kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, dikur futej drejt e në dhomën e zhveshjeve të modeleve garuese gjersa ato ishin të zhveshura, ose gjysmë të zhveshura.

Tasha ishte 18-vjeçare kur konkurroi për Mis Amerika, duke e fituar kurorën shtetërore, transmeton Express.

“Për herë të parë e njohën atë [Trumpin] kur ne ishin në dhomën e veshjeve dhe ishin gjysmë të zhveshura duke i veshur bikinit,” ka ajo për CBS.

“Ai thjesht u fut brenda. Nuk na dha afat për të vënë ndonjë rrogë mbi trup. Disa vajza ishin krejtësisht të zhveshura,” tregoi ajo.

Ai ka shtuar se njerëzit që punonin për Trumpin u bënin presion modeleve që të mundoheshin ta kënaqnin Trumpin, të shkonin të ai për t’i folur, si dhe të tentonin t’ia terheqnin vëmendjen atij gjersa ishin gjysmë të zhveshura.

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....