Cruz dhe Bardem në filmin mbi Pablo Escobar

Këtë herë, ata bëhen bashkë për filmin Escobar.

Pasi kanë bashkëpunuar në një numër produksionesh filmike, mes tyre Vicky Cristina Barcelona e më pas edhe Jamon, Jamon, dyshja Penelope Druz dhe Javier Bardem do të jenë pjesë edhe një projekti filmik.

Këtë herë, ata bëhen bashkë për filmin Escobar, një adaptim i librit Loving Pablo, Hating Escobar nga gazetarja kolumbiane Virginia Vallejo.

Filmi do të fokusohet mbi jetën e Pablo Escobar, një diler droge e një kriminel që bëhet jashtëzakonisht i famshëm, më pas në një romancë me Vallejon vetë.

Xhirimet për filmin do të nisin në Kolumbi, javëve në vazhdim, ndërsa regjisor i filmit do të jetë Fernando León de Aranoa.

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....