Rusët publikojnë transmetimin “Live” të situatës në Aleppo (Video)

Ministria ruse ka nis transmetimin drejtpërdrejt të mbikëqyrjes së qytetit sirian, Alepo, i cili po xhirohet nga ajri përmes një fluturakeje pa pilot.

“Në mënyrë që të mbikëqyrjet ndërprerja e zjarrit (armëpushimi) në territorin e Republikës Arabe të Sirisë, ueb-sajti i ministri ruse të Mbrojtjes ka nisur më 15 shtator 2016 transmetimin online të situatës në Aleppo”, ka thënë zëdhënësi i ministrisë ruse të Mbrojtjes, Igor Konashenkov.

Rusia dhe Amerika kanë ndërmjetësuar në armëpushimin 48 orësh që ka hyrë në fuqi të hënën në mbrëmje.

Temat
BotëLajme

Të afërta