Zyrtare: Çollaku jep dorëheqje

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku ka dhënë dorëheqje publikisht nga posti i ministrit. Dorëheqjen ai e ka konfirmuar personalisht në një konferencë për media nga Qeveria e Kosovës.

“Unë kam vendosur ta le pozitën e ministir,dhe për këtë jam konsultuar me kryeministrin, Presidentin. Nuk e kanë pritur vendimin tim mirë por është personale dhe e kanë pranuar këtë vendim.” tha Çollaku

Ai ka shprehur se tashmë do të jetë pjesë e ekipit të Presidentit Hashim Thaçi.

Temat
LajmeVend

Të afërta