Arrestohen dy shqiptarë në Lucern, të dyshuar për shitje droge

Policia e kantonit të Lucernit të enjten e kaluar në Ballwil ka arrestuar dy të dyshuar për shitje të drogës. Të dy personat janë nga Shqipëria dhe pritet dëbimi...

Policia e kantonit të Lucernit të enjten e kaluar në Ballwil ka arrestuar dy të dyshuar për shitje të drogës. Të dy personat janë nga Shqipëria dhe pritet dëbimi i tyre nga Zvicra, njofton policia e Lucern-it.

Arrestimi i të dyshuarve është zhvilluar të enjten, më 25.08.2016, rreth orës 14.00, në stacionin e Ballwilit. Policia e Lucernit ka arritur t’i arrestojë dy shtetasit shqiptarë, të cilët dyshohet se më herët kanë shitur heroinë për klientët e tyre.

Të dy personat janë të moshës 23 dhe 24-vjeçar.

Temat
BotëLajme

Të afërta