Hoxhaj: Uashingtoni mbështet agjendën e njohjeve të Kosovës

“Washingtoni mbështet fuqishëm perspektivën evroatlantike të Kosovës, agjendën e njohjeve dhe anëtarërsimeve të reja në organizata ndërkombëtare.”

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj gjatë pjesëmarrjes në Forumin e Dubrovnikut, ka njoftuar për takimin që ka pasur me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Hoyt Yee.

“Në Forumin e Dubrovnikut takova ndihmës asistentin e Sekretarit të Shtetit, Hoyt Yee, të cilin e falendërova për mbështetjen e tij dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bashkëbiseduam për angazhimet e përbashkëta në muajt në vazhdim dhe koordinimin për një sërë planesh. Washingtoni mbështet fuqishëm perspektivën evroatlantike të Kosovës, agjendën e njohjeve dhe anëtarërsimeve të reja në organizata ndërkombëtare”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

14046062-837806016321152-934807273534517980-n_1472231578-812902-300x200

14064204-837806109654476-4941554230726623252-n_1472231579-7630739-650x358

Temat
LajmeVend

Të afërta