ZYRTARE: Përforcohet Chelsea (Foto)

Chelsea ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes me Dinamon e Zagrebit, për portierin Eduardo.

Portieri polak ka nënshkruar kontratë një vjeçare me Chelsean, pas dy viteve të kaluara në Kroaci.

“Ishte një vendim i lehtë, mundësia për të ardhur në Premierligë dhe te një klub i madh si Chelsea, nuk refuzohet”, ka deklaruar Eduardo për faqen zyrtare të klubit, përcjell Lajmi.net.

Eduardo ka qenë pjesë e Portugalisë në Kampionatin Evropian të Francës, ku edhe fituan trofeun.

chels-sd

me-skdsdk-650x358

Temat
BotëSport

Të afërta