Flet heroi i Real Madridit

Dani Carvajhal ka folur pas triumfit në Super Kupën e Evropës.

Pikërisht spanjolli realizoi golin e fitores së madrilenëve në triumfin prej 3-2 kundër Sevillas.

Reprezentuesi spanjoll ka deklaruar se me për asnjë çast nuk u dorëzuan dhe ia arritën të triumfojnë kundër një skuadre të pa përshtatshme.

“Ne u përpoqëm gjatë gjithë pjesës së dytë, Reali kurrë nuk dorëzohet dhe një gol në minutën e 90-ta, na dha mundësinë për të fituar. Sot ne kemi pasur shumë mungesa, por treguam edhe një herë se jemi skuadër e madhe”, tha Carvajhal.

Kjo është Super Kupa e dytë e Evropës e fituar brenda po aq viteve e Realit, e cila edhe para dy vjetëve u takua me Sevillan. /Telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta