Ky është lajmi i fundit nga Shefki Kuqi

Trajneri kosovar, Shefki Kuqi, ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i skuadrës finlandeze PK 35 Vantaa.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit finlandez, të cilët falënderojnë shqiptarin që riktheu klubi në elitën e futbollit finlandez pas 17 vitesh.

“Shefki Kuqi ka lënë postin e trajnerit të PK 35 Vantaa dhe vendin e tij do ta zë asistenti i tij”, thuhet në njoftimin e bërë nga skuadra. Kuqi është një nga ish futbollistët më të njohur në Finlandë.

shefki-kuqi-dive-ipswich-514

Shefkui Kuqi

Temat
SportVend

Të afërta