Mancini përfundon aventurën te Interi?

Roberto Mancini është duke diskutuar të ardhmen e tij me drejtuesit e klubit italian
Sipas asaj që shkruan Corriere dello Sport, Mancini nuk do të drejtojë stërvitjen e sotme dhe se aktualisht në SHBA ka nisur takimi i rëndësishëm ndërmjet teknikut zi kaltër dhe drejtuesve të Suning.

“Roberto Mancini është në takim me drejtuesit e Suning. Gjatë pasdites (paradite në New York) tekniku nuk do të drejtojë stërvitjen e lehtë të skuadrës. Tekniku do të jetë i pranishëm në takimin me Steven, djalin i Zhang Jindong. Aty do të flitet për situatën delikate të krijuar në klub ku shkaku është merkato dhe kontrata e tij. Dialogu do të ketë një peshë të rëndësishme për të ardhmen e tij dhe për sezonin e Interit”, shkruan kështu Corriere dello Sport.

mancini_1469725690-4005247

Temat
BotëSport

Të afërta