Ky është djali që e fitoi zemrën e tifozes seksi shqiptare (Foto)

Emri i tij është Afriyie Acquah (shqiptohet Afrije Akua). Është nga Gana, futbollist që aktualisht luan mesfushor me Torinon. Afrije sapo ka dalë nga një divorc me ish bashkëshorten e tij, Amanda dhe sipas mediave italiane është djali që ka fituar zemrën e Irid Oksës.

E mbani mend Iridën apo jo? Është vajza që bashkë me Rike Rocin u bënë simbol i bukurisë shqiptare gjatë ditëve të kampionatit europian.

Irida jeton prej disa vitesh në Itali dhe kohët e fundit është bërë tifoze e flaktë e Torinos. Me siguri, Afrije e bën të lumtur vajzën shqiptare, që ndjek çdo ndeshje të klubit në stadium.

Temat
Showbiz

Të afërta