Këto janë gjitha ndeshjet e ‘International Champions Cup’

International Champions Cup nis të premten

International Champions Cup nis me sfidën Manchester United – Borussia Dortmund që luhet në stadiumin e Shangait dhe mbyllet më 13 gusht.

Këtë vit në International Champions marrin pjesë 17 skuadra, që organizohet në Kinë, Australi e SHBA.

Në Kinë do të përballen me njëra-tjetrën Man Utd, Man City dhe Borussia Dortmund, ndërsa në Australi: Atletico Madrid, Juventus, Melbourne Victory dhe Tottenham.

Sfida interesante do të ketë edhe në mini-kompeticionin e SHBA/Europës ku do të shohim në aksion klubet si: Bayern Munich, Liverpool, Celtic, Leicester, Real Madrid, Milan, Inter, Barcelona, Chelsea dhe PSG.

Si përcaktohet fituesi? Me pikë. Skuadra që ka fituar më shumë pikë shpallet fituese e International Champions Cup. Gjithsesi janë miqësore? Pak a shumë po, por ka rregulla. Asnjë skuadër nuk lejohet që të luajë me ekipin B, kështu që është e garantuar të shikoni yje në fushën e lojës.

international-1

international-2

Temat
Sport

Të afërta