Juventus e zyrtarizon edhe një futbollist (Foto)

Futbollisti kroat, Marko Pjaca, ka nënshkruar me kampionin e Italisë, Juventus.

Juventusi e ka transferuar talentin kroat, Marko Pjaca, nga Dinamo Zagrebi.

Shuma e kalimit të kroatit te “Zonja e Vjetër” është 23 milionë euro dhe do të paguhet në dy këste brenda dy vitesh.

21 vjeçari ka nënshkruar kontratë për pesë vitet e ardhshme me kampionin e Italisë.

maxresdefault

marko-pjaca

Temat
Sport

Të afërta