Bushido arrin në Prishtinë (Foto)

Ka filluar Prishtina Plus Festival në Parkun e Gërmisë dhe do vazhdoj për tri net plot me muzikë.

Në natën e parë do përformojë Bushido, protagonist ky që do të pushtojë skenën për herë të parë në Kosovë, krahas artistëve tjerë si Ceza, Mc Kresha dhe Lyrical Son e Elinel, pra një mbrëmje e madhe e hip hopit.

Artisti i njohur dhe shumë përfolur gjerman para pak çastesh ka arritur në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë.

Instalacionet artistike, seminare e konferenca, gara sportive dhe ndarja e përvojave të graffiti artistëve do të jenë pjesë e magjisë gjatë aktiviteteve tri ditore.

Bushido

Temat
Showbiz

Të afërta