Berisha: Rama e shiste veten si kryehetues, Xhafaj si mushka që fuste nën sqetull institucionet

Nga selia blu, ish kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit mes palëve duke thënë se PD ka arritur objektivat e përcaktuara që në fillim të bazuara në parimin e moskapjes së sistemit, në parimin e respektimit të lirive dhe të drejtave njerëzore dhe në parimin e pavarësisë në sistemin gjyqësor.

Sali-Berisha-650x358

1-55-635x358

“Çdo betejë që luhet, PD ka qenë në këtë pozicion. Ndërkohë që Edi Rama e shiste veten si të ishte kryhetues, Xhafaj e shiste veten si të ishte anëtar i të gjitha forumeve dhe ishte bërë mushka që fuste në sqetulla të gjitha institucionet e drejtësisë”, tha Berisha.

Ndër të tjera, ai pohoi se Sokol Sadushi kërkonte të ishte kryetar i Gjykatës Kushtetuese.

Temat
LajmeRajon

Të afërta