Mos i hidhni farat e shalqirit, bëni çaj për veshkat tuaja

Farat e shalqirit mund të jenë kura ideale për shërimin e veshkave tuaja. Kjo përmes çajit që mund të përgatitet me to.

Për ta përgatitur ju duhet një lugë gjelle fara të cilat së pari duhet t’i prisni ose t’i bluani imët. Hidh masën në një gjysmë litër ujë të vluar dhe lereni çajin të ftohet.

Pastaj tundeni dhe pijeni menjëherë. Përsëriteni këtë veprim të paktën tre herë në javë, për disa kohë.

eating-watermelon

caj

Temat
Shëndet

Të afërta