Vrau motrën me duart e veta, arsyeja do t’ju shokojë

Pak ditë më parë Pakistani u shokua ga një krim makabër: Qandeel Baloch, 26 vjeç, u mbyt nga i vëllai për shkak se publikonte foto erotike në rrjet.

Ajo ishte një yll në vendin e saj, por vëllai i saj nuk mund ta duronte dot dhe e mbyti.

Ai thotë se e kishte paralajmëruar.

“Nuk më vjen turp për atë që bëra. I kisha thënë që do ta vrisja nëse vazhdonte të hidhte fotot të turpshme në rrjetet sociale”, thotë vëllai i saj Muhamed.

Myslimani konservativ tha se ishte një “çështje nderi”.

mot_1468843845-9768934

Temat
BotëLajme

Të afërta