Shqiptari grabit dhe dhunon 57-vjeçaren në plazh, arrestohet nga policia

Mediat italiane njoftojnë se pasditen e djeshme një shqiptar është prangosur pasi akuzohet për grabitje.

Sipas policisë, pas raportimit të një grabitje në shëtitoren shëtitoren “Corso Colombo” pranë plazhit, agjentët kanë ndërhyrë duke bërë të mundur kapjen e autoruit.

Ishte një 57-vjecare italiane e cila pas grabitjes ka denoncuar tek policia se ishte goditur nga një burrë me origjinë shqiptare dhe i kishte grabitur telefonin dhe rreth 160 euro.

Pas përshkrimit të personit në fjalë, policia arrit ta arrestoi atë në një barë jo shumë larg vendit të ngjarjes, ku me vete kishte edhe sendet e vjedhura që më pas ju kthyen të moshuarës italiane.

italia_1468836234-9199394

Temat
LajmeRajon

Të afërta