Klose mund të përfundoj në Bundesliga 2

Miroslav Klose mund të kthehet përsëri të luaj në ligën gjermane.

Sulmuesi gjerman ka përfunduar kontratën me Lazion, por është shprehur se dëshiron të luaj dhe tani ka ardhur një oferta nga ish-skuadra e tij, Kaiserslautern, që mund ta bëj të mendohet.

Drejtori i Kaiserslautern, Thomas Gries thotë se klubi është duke kërkuar për të ri-nënshkruar me sulmuesin veteran, Miroslav Klose.

“Ky do të ishte një çmim i parë për Kaiserslautern, një çmim i madh. Ne duhet të përpiqemi që të paktën”, tha Gries për TV SWR, transmeton Telegrafi.

37-vjeçari gjerman ka luajtur për Kaiserslautern në mes të vitit 1999 deri në vitin 2004, ndërsa ka luajtur edhe për kampionin e Gjermanisë, Bayern Munichun.

Miroslav Klose

Miroslav Klose

Temat
BotëSport

Të afërta