Haradinaj: Mustafa është qesharak dhe i paqartë

Në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj duke folur për Demarakcionin me Malin e Zi, akuzoi kryeministrin Mustafa për mos seriozitet të tij ndaj popullit në lidhje me punën dhe detyrat që i janë besuar.

‘’Nuk është detyrë e imja të komentoj deklaratën e Isa Mustafës, ai është qesharak dhe i paqartë.’’

‘’Këtë qeverisje të tillë korruptive nuk e mendoj më serioze. Ai po tallet me popullin tim, jo me mua por edhe me popullin e tij.‘’

‘’Është çështja e territorit te vendit, mos harroni për territor kanë vdek njerëzit. Po parlajëmroj mospajtim unë nuk pajtoj që dikush tjetër me marr territor shqiptar. ‘’

‘’Nuk dua që vendi im të humbet. Këta në qeveri duhet ta dijnë çka është emocionale, 100 mijë hektar në Malësi, po e tallin popullin po kujtojnë që populli han bari.’’

‘’Kjo temë nuk kalon, kta duhet ta dijnë, kjo ska të bëjë me Demarkacion, ka të bëjë me territor.’’

Temat
LajmeVend

Të afërta