124 Spider Fiat nga Mazda

Mazda është duke prodhuar modelin 124 Spider për Fiat në Hiroshima, të Japonisë.

Fiat 124 Spider ka katër cilindra, 1.4 litra turbo dhe 160 kuaj fuqi dhe 184 rrotullime të motorit.

Sipas Motortrend, ajo mund të kalojë 60 metra në 6.8 sekonda, transmeton KosovaPress.

Çmimet e modelit bazik do të fillojnë me 29 mijë, ndërsa, versioni Prima Edizione do të kushtojë rreth 36 mijë.

fiat-635x358

2017 Fiat 124 Spider Lusso

2017 Fiat 124 Spider Lusso

Temat
Teknologji

Të afërta