Turqia arreston gjeneralin dhe gjykatësin kryesor në vend

Autoritetet turke kanë arrestuar njërin nga gjeneralët kryesor të ushtrisë turke dhe anëtarin e gjykatës më të lartë të vendit, sipas agjencisë së lajmeve Anadolu dhe CNN TURK.

Ky është historiku i Reuters për të:

Gjenerali Adem Huduti është oficeri më i lartë ushtarakë që është arrestuar deri më tani pas tentim puçit i cili la të vdekur 265 njerëz. Ushtria e dytë, me bazë në Malatya, mbron kufirin turk me Sirinë, Irakun dhe Iranin.

Alparslam Altan është anëtar i gjykatës kryesore të vendit si dhe figura më e lartë gjyqësore në mesin e një numri të civilëve të arrestuar deri me tani./Gazeta Express/

cnf9ypuwyaay6xk_1468688330-8732693

Temat
BotëLajme

Të afërta