Mourinho largon katër futbollistë për 92 milionë euro

Jose Mourinho pritet t’i largojë katër yje nga “Old Trafford”.

Daley Blind, Marcos Rojo, Bastian Schweinsteiger dhe Juan Mata, janë futbollistët të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e Jose Mourinhos.

Sipas Marca, shuma të cilën do ta përfitojë Manchester United nga shitja e tyre është 92 milionë euro, përcjell Lajmi.net.

“Djajtë e Kuq” deri më tani janë përforcuar me Eric Bailly, Henrikh Mkhitaryan dhe Zlatan Ibrahimovic, të cilët i kushtuan gjigantit anglez plot 80 milionë euro.

Jose-Mourinho-United-main

Temat
BotëSport

Të afërta