Këto vende të botës e mbështesin Erdoganin, e dënojnë tentimin për grushtet

Liderët botërorë kanë shprehur mbështetjen e tyre për Turqinë dhe institucionet e saj demokratike të shtunën, pasi qeveria e vendit e ka shuar tentimin për puç ushtarak, transmeton Gazeta Express.

Këto janë vendet që publikisht e kanë mbështetur Erdoganin, dhe e kanë dënuar tentimin për grushtet:

ShBA

Britania e Madhe

BE

NATO

Spanja

Opozita siriane

Hamasi

Katari

Irani

Pakistani

Afganistani

Azerbaixhani.

Temat
BotëLajme

Të afërta