Zbulohet vendndodhja e Ergodan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan raportohet se është larguar nga vendi, pas përpjekjes për grushtshtet të ushtrisë turke.
Një ish-ministër ka zbuluar vendndodhjen e Erdogan. Ai thotë se presidenti turk ndodhet në një bazë detare dhe nga atje ka bërë paraqitjen live për Cnn Turk, transmeton Gazeta Express.

Sipas tij, baza detare është sekret shtetëror./GazetaExpress/

Temat
BotëLajme

Të afërta