UEFA shpërblen edhe Shaqirin

Xherdan Shaqiri nuk ma mbetur duarbosh nga çmimet e UEFA-s.

Mesfushori me tipare sulmuese i Zvicrës u mposht në garën për golin më të mirë të Euro 2016.

Por, Xherdan Shaqiri nuk mbeti duarbosh nga çmimet e dhuruara nga UEFA.

Kjo pasi, super goli i tij me gërshërë ndaj Polonisë u zgjodh më i miri i fazës së dytë të Kampionatit Evropian.

Ndryshe, goli më i miri i gjithë kampionatit u zgjodh ai i hungarezit, Zoltan Gera, kundër Portugalisë, më i miri i çerekfinales ai i Robson-Kanu ndaj Belgjikës dhe në gjysmëfinale ai i Cristiano Ronaldos me kokë ndaj Uellsit.

Xherdani_goli
xherdan
Xherdan Shaqiri

Temat
BotëSport

Të afërta