UEFA shpall listën e lojtarëve që shpërthyen në “Euro”, mes tyre dhe një shqiptar (FOTO)

Pas zgjedhjes së lojtarit më të mirë dhe golashënuesve, UEFA ka publikuar edhe listën me tetë lojtarët të cilët kanë shpërthyer në kampionat Evropian, duke bërë paraqitje të mira me kombëtaret e tyre.

Kjo ka qenë një mundësi e mirë për ta për të treguar veten e tyre në mënyrë që të tërhiqen nga klubet e mëdha.

Këta janë tetë lojtarët të cilët kanë shpërthyer në kampionat Evropian.

1. Raphael Guerreiro (Portugali), 2. Hal Robson-Kanu (Uells), 3. Nolito (Spanjë), 4. Michael McGovern (Irlandë Veriore), 5. Hannes Halldorsson (Islandë), 6. Arlind Ajeti (Shqipëri), 7. Michael Pazdan (Poloni), 8. Thomas Meunier (Belgjikë).

ajeti

Temat
Sport

Të afërta